Tranzistor N-MOSFET, capsula SO8, ON SEMICONDUCTOR - FDS8638
- Producător ON Semiconductor
- Cod produs:T122544
-
4,86lei
- Fără TVA:4,01lei
- Disponibilitate:Stoc epuizat
Tranzistor N-MOSFET, capsula SO8, ON SEMICONDUCTOR - FDS8638
Tip tranzistor: unipolar, N-MOSFET
Tensiune drena-sursa: 40V
Capsula: SO8
Montare: SMD
Putere disipata: 2.5W
Curent drena: 18A
Caracteristici
| Carcasa | SO8 |
| Curent drena | 18A |
| Nivel dificultate | Avansat |
| Polarizare | unipolar |
| Rezistenţa in timpul funcţionarii | 6.3Ω |
| Subtip canal | îmbogăţit |
| Tensiune drena-sursa | 40V |
| Tensiune poarta-sursa | ±20V |
| Tip produs | Datalogger |
